Infom@t 2019 – walczymy dalej!

Dnia 3 kwietnia 2019r. 15 uczniów naszej szkoły brało udział w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Informatycznym „Infom@t 2019”.  Organizatorem konkursu są:

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach
  • Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych „Wektor” w Koluszkach

Honorowy patronat nad konkursem objęli:

Łódzki Kurator Oświaty – dr Grzegorz Wierzchowski

Burmistrz Koluszek – Waldemar Chałat

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych i informatycznych uczniów oraz wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

• promowanie młodych talentów matematyczno-informatycznych,
  • ukazanie matematyki i informatyki nie tylko jako dziedzin wiedzy ścisłej, ale również jako przestrzeni do rozwijającej zabawy.

W naszej szkole z testem najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:

• Marysia Bryczyńska kl. Vb
  • Adam Navickas kl. Vd .

Marysia i Adam zajęli I miejsce w powiecie sieradzkim! W naszym powiecie startowało 8 szkół. W całym konkursie udział wzięło 124 szkoły z województwa łódzkiego. Test rozwiązało 1211 uczniów. W konkursie wzięły udział szkoły ze wszystkich 24 powiatów woj. łódzkiego. Do etapu finałowego zakwalifikowało się tylko 60 uczniów z ponad 1200 biorących udział w konkursie.

Nasi szkolni laureaci  Marysia i Adam 25 kwietnia w Koluszkach będą reprezentować naszą szkołę w Finale I Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego „Infom@t 2019”.

Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele matematyki – p. I. Jankowska, p. J. Borkowska-Kucharek, oraz informatyki – p. J. Mańczyk.

Marysi i Adamowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału!