Kolejne klasy zwiedzają Toruń

4 czerwca 2019 r. uczniowie klas: II a i II c wybrali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Torunia – miasta Mikołaja Kopernika. Była to prawdziwa lekcja historii.

Dzieci wraz z opiekunami zwiedzały gotyckie zabytki Starego Miasta. Zapoznały się z niektórymi legendami związanymi z Toruniem, stanęły pod Krzywą Wieżą, zobaczyły Kościół Mariacki, dowiedziały się, co kryją w sobie ruiny zamku. Przechadzając się uliczkami tego średniowiecznego miasta natknęły się także m.in. na pomnik Mikołaja Kopernika i rzeźbę flisaka.

Wiadomości o Toruniu uzupełniły pokazy rycerskie w Dworze Mieszczańskim. Opowieści z humorem dostarczyły informacji o dawnym życiu rycerzy, mieszczan czy chłopów. Dzieci mogły przymierzyć np. zbroje rycerzy lub suknię średniowiecznej damy, a także zobaczyć walkę rycerzy.

Spacer po mieście i wizyta w Dworze Mieszczańskim – to nie wszystkie atrakcje, których doświadczyli drugoklasiści. Kolejnym punktem programu był rejs statkiem po Wiśle i podziwianie panoramy Torunia, a następnie oglądanie w Planetarium filmu pt. „Cudowna podróż”, z którego dowiedzieli się
o podstawowych gwiazdozbiorach.

Historyczną podróż uczestnicy wycieczki zakończyli udziałem w warsztatach w Żywym Muzeum Piernika. Uczniowie własnoręcznie wyrabiali ciasto, wałkowali i formowali swoje pierniki. Za umiejętność operowania przyborami kuchennymi i solidną pracę otrzymali ,,Certyfikat Kuchcika Piernikowego”.

Wycieczka do Torunia nie tylko wzbogaciła wiedzę o tym mieście, ale także zintegrowała dzieci i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Ilona Kubiak, Żaneta Makówka

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45