MATEMATYCZNY SUKCES UCZNIA – DUMA SZKOŁY!

Uczeń naszej szkoły Mateusz Pałucki z klasy VIII b został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka Moja Pasja”. Dnia 27 marca br. odbyła się na Uniwersytecie Łódzkim uroczysta gala, podczas której zostały ogłoszone wyniki konkursu. Jesteśmy bardzo dumni z Mateusza i wyniku, który osiągnął. W powiecie sieradzkim, to jedyny LAUREAT tego prestiżowego konkursu. Konkurs jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Współorganizatorem konkursu jest także Łódzki Kurator Oświaty. Laureaci konkursu otrzymują punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Gratulujemy Mateuszowi, jego nauczycielce – p. Iwonie Jankowskiej oraz Rodzicom!!!