Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

Mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Sieradzu rozpoczęły się w dniu 11.11.19r. uroczystości z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po mszy nastąpił przemarsz przez ulicę Kościuszki na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy (Wiktoria Muszyńska, Zofia Sędzińska, Kacper Pierzakowski i Rafał Ciepłuch) oraz delegacja kl. VIII A (Zofia Piasecka, Maria Wardęga i Daria Dyja), która złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka. Uczniami opiekowała się p. Beata Witek. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta, w której też są nasi uczniowie Oliwia Turudicz i Mateusz Ryl z kl. VIII C, również upamiętnili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, składając patriotyczną wiązankę. Uroczystość zakończył koncert Orkiestry Dętej OSP, w którym grał Marcin Makówka z kl. VIII A.

Tekst: Izabela Kierniakiewicz-Perdek
Zdjęcia: uczniowie kl.VIIIa i p. Dariusz Piekarczyk