Rekrutacja do projektu Erasmus+ „Europa bierze oddech”

W ostatnich dniach sierpnia 2019 r. nasza szkoła otrzymała wspaniałą wiadomość – nasz wniosek o przyjęcie do unijnego programu Erasmus+ zyskał aprobatę Narodowej Agencji. Projekt „Europa bierze oddech”, który będziemy realizować przez najbliższe dwa lata, został wysoko oceniony i uzyskał 8 miejsce w kraju. WOW!

Projekt ma charakter międzynarodowy, bierze w nim udział 5 państw europejskich, a SP4 w Sieradzu pełni funkcję koordynatora całego projektu.

Szkolenia realizowane w czasie trwania projektu są adresowane do uczniów, natomiast nauczyciele będą pełnić funkcję opiekunów i tłumaczy.

Projekt ma za zadanie przybliżyć uczniom zagadnienia związane z niską emisją nie tylko z punktu widzenia lokalnego, ale i globalnego. Chcemy, by nasi uczniowie potrafili współdziałać w dążeniu do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest ochrona przyrody i racjonalne korzystanie z jej dóbr. W trakcie trwania projektu zaplanowaliśmy systematyczne i spójne działania podejmowane w każdym kraju partnerskim. Będziemy realizować tematykę zagrożeń cywilizacyjnych i sposobów przeciwdziałania im. Naszym celem jest podniesienie kompetencji językowych i sprawnego posługiwania się technologią informacyjno – komunikacyjną uczniów.

Łączymy zatem siły z partnerami projektu z Hiszpanii, Grecji, Macedonii i Włoch, by wspólnie opracować projekty walki z zanieczyszczonym powietrzem i poprawy jego stanu.

Projekt przewiduje wymianę uczniów, z każdym z krajów partnerskich. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne!

Od 16 do 30 września 2019 r. prowadzimy rekrutację uczniów chcących wziąć udział w projekcie. Projekt realizowany jest przez dwa lata.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji oraz wnioskiem aplikacyjnym, zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły w zakładce Erasmus+.

Iwona Jankowska