Samorząd szkolny
2017-12-11
Mikołajkowo w budynku „B”

W nastrój świąteczny wprowadziła nas cudowna, klimatyczna muzyka. Uczniowie przygotowali świąteczne dekoracje, ubrali choinkę, powiesili gwiazdki w świetlicy i na dolnym korytarzu. Przygotowali pięknie udekorowane stoisko.

Wszyscy mogli spróbować smakowitych wypieków oraz wziąć udział w zabawie „dokończenie kolęd”. Każdy z uczniów otrzymał słodki upominek. Nasz szkolny Mikołaj, w towarzystwie elfa i Śnieżynek z wielkim zaangażowaniem rozdawał ufundowane przez Radę Rodziców czekoladowe mikołaje.

Uczniowie poczuli świąteczną atmosferę nie tylko na przerwach, ale i na lekcjach. Wielu miało na głowach mikołajowe czapki, a nawet świąteczne sweterki. Sami zobaczcie!
Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, jesteśmy więc ogromnie dumni!

2017-11-02
Wybory do samorządu uczniowskiego

W naszej szkole kształtujemy postawy demokratyczne i obywatelskie. Wszyscy uczniowie szkoły w październiku 2017 r. wzięli udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, zorganizowanych na wzór prawdziwych wyborów. Wcześniej uczniowie opracowali  własną ordynację wyborczą. Droga do zdobycia mandatu nie była łatwa. Najpierw kandydaci  musieli zebrać podpisy na liście  poparcia dla swojej kandydatury. Następnie rozpoczął się gorący okres kampanii wyborczej. W szkole pojawiły się plakaty wyborcze oraz ulotki z hasłami. Kandydaci osobiście mogli spotkać się z wyborcami podczas prezentacji w klasach.  Uczniowie bardzo poważnie potraktowali wybory. Świadczy o tym fakt, że w wyborach wzięło udział 92% uprawnionych do głosowania. Podczas głosowania każdy uczeń musiał okazać się dowodem tożsamości oraz podpisać listę. Specjalnie przygotowana sala gimnastyczna: stół prezydialny, urna oraz zacna komisja dodały powagi wyborom. Nad całością czuwały panie opiekujące się SU: Maria Sokołowska i Izabela Matławska. Dla naszych uczniów była to wspaniała lekcja demokracji.

WŁADZE  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przewodnicząca – Julia Nowocień

Zastępcy przewodniczącej: Maja Jankowska, Konrad Staniszewski

Szkolni Sekretarze: Gabrysia Mordal, Julia Rybak