Spotkanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu

W dniu 1 marca uczniowie klasy IIIa gościli w swojej klasie wyjątkową osobę. Była to sieradzanka – Pani Henryka Przesmycka, która w 2005 roku  od Międzynarodowej Kapituły  otrzymała 787 tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu.

Nasz gość opowiedział trzecioklasistom historię powstania tego odznaczenia oraz mówił o tym, co trzeba zrobić, aby je otrzymać. Uczniowie słuchali z ogromnym zaciekawieniem, ale i z wielką dumą, gdyż do tej pory Kawalerami Orderu zostali m.in. Jan Paweł II, Papież Franciszek, Dalajlama XIV, Nelson Mandela, Astrid Lindgren, Irena Sendlerowa … no i sieradzanka – Pani Henryka Przesmycka.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali na pamiątkę zdjęcie, na którym można zobaczyć moment pasowania Pani Henryki na Kawalera Orderu Uśmiechu. Trzecioklasiści wręczyli gościowi laurki, zaśpiewali piosenkę, a na koniec białą różą pasowali go na „honorowego przyjaciela naszej szkoły”.

To spotkanie jest już wspomnieniem, ale uczniowie klasy IIIa na pewno długo go nie zapomną.

oprac. J. Trojszczak

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45