Wycieczka ekologiczna na Podlasie

W poniedziałek 10 czerwca klasy 8a, 8b i 7a rozpoczęły 3-dniową wycieczkę na Podlasie . W trakcie wyjazdu odbyły się zajęcia w Biebrzańskim Parku Narodowym, a główną atrakcją dnia był dwugodzinny spływ tratwami po Biebrzy. Śmiechu było co niemiara. Było słonecznie i gorąco! Nie mogliśmy zakończyć tego dnia inaczej niż orzeźwiająca kąpielą.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania pięknego Białegostoku. Następnie pojechaliśmy do miejscowości Supraśl, a później do miejscowości Kruszyniany gdzie próbowaliśmy kuchni tatarskiej i obejrzeliśmy najstarszy w Polsce meczet. Upał gasiliśmy lodami i nie tylko.

Środa to nasz ostatni dzień na Podlasiu. Odwiedziliśmy Tykocin – malownicze miasteczko, gdzie w szczególny sposób zaznaczyła się kultura żydowska. Zobaczyliśmy Wielką Synagogę oraz zrekonstruowany zamek królewski. Na koniec odwiedziliśmy miejsce bitwy pod Wizną – zwane „polskimi Termopilami”. Pełni wrażeń i ekologicznej wiedzy wróciliśmy do Sieradza.


Tekst i zdjęcia: Justyna Żuber

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45