Za nami tura testowa I etapu XV Olimpiady Informatycznej Juniorów

7 października 2020r. uczniowie naszej szkoły przystąpili to tury testowej Olimpiady Informatycznej Juniorów. Na rozwiązanie 30 teoretycznych zadań mieli 1h 40min. Naszą szkołę reprezentowali: Jacek Gonera kl. VIIIb, Jakub Świniarski kl. VIIc oraz Adam Navickas kl. VIId.

Zawody I stopnia OIJ składają się z trzech tur – tury z pytaniami testowymi oraz dwóch tur zadaniowych: tury otwartej oraz tury zamkniętej. Zadania oraz testy OIJ dotyczą języka C++ lub Phytona. Nasi uczniowie zdecydowali się na rozwiązywanie zadań testowych w języku C++ i w tym języku programowania będą też rozwiązywać dalsze zadania konkursowe.

Kolejne podejście do tury testowej to 12.11.2020r. Zadania dla naszych uczniów będą dostępne od 27 października 2020r. na platformie konkursowej OIJ.

Wszelkie informacje dotyczące OIJ dostępne są na stronie: www.oij.edu.pl