Uroczystości szkolne

Tak niedawno rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, a już nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w wielu szkolnych uroczystościach.
  • Dnia 3 IX 2018r., podczas uroczystego apelu, 62 pierwszoklasistów dołączyło do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Po przejściu przez “bramę do wiedzy” , dyrektor szkoły Pani Renata Pawlikowska dokonała uroczystego pasowania. Naszym pierwszoklasistom towarzyszyli zaproszeni goście, licznie zgromadzeni rodzice i dziadkowie.
  • W czwartek, 4 X 2018r. wszyscy uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Bronowa. Dzieci miały okazję zwiedzić dworek, w którym przez wiele lat mieszkała Maria Konopnicka i poznać wybrane informacje z jej życia i twórczości. Każda klasa prezentowała wybrany wiersz patronki naszej szkoły. Wiele emocji budziło poszukiwanie krasnoludków ukrytych w parku, ilustrowanie utworów poetki i pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. Znakomita pogoda sprzyjała radosnym zabawom na świeżym powietrzu.
  • Z wycieczki do Bronowa pierwszoklasiści przywieźli wspaniałego krasnala, który 8 X zamieszkał w szkolnym arboretum. Krasnoludek został strażnikiem “kapsuły czasu” zawierającej listę z nazwiskami naszych pierwszaków. Ta uroczystość była też doskonałą okazją do prezentacji prac plastycznych dzieci, integrowania zespołów klasowych, wykonania pamiątkowych zdjęć i wwręczenia legitymacji szkolnych.