Dzień „Otwartych Drzwi” w naszej szkole.

27 lutego 2020 r. odbył się w naszej szkole „Dzień Otwartych Drzwi”. Odwiedziła nas liczna grupa przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Na początku pani dyrektor Renata Pawlikowska przedstawiła rodzicom prezentację dotyczącą funkcjonowania naszej szkoły, jej atutów. W tym czasie dzieci mogły obejrzeć i wysłuchać dwóch bajek Teatrzyku Kamishibai. Gości powitała czwórka uczniów z klas trzecich grając na flecie poznane utwory.

Przedszkolaki w towarzystwie rodziców zwiedzały szkołę. Uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Przenosząc się w świat Kosmosu miały okazję poznać roboty wykorzystywane do nauki programowania np. Ozoboty. Z zainteresowaniem uczestniczyły w eksperymentowaniu, które przybliżyło im niektóre zjawiska fizyczne i chemiczne. Na zajęciach z języka angielskiego z powodzeniem rysowały i grały w grę Memory. Nie zabrakło również zajęć ruchowych. W sali gimnastycznej przeszły tor przeszkód, a na magicznym dywanie grały w piłkę nożną. Swoim emocjom dzieci dały upust malując na specjalnie przygotowanej ścianie.

Spotkanie z przyszłymi uczniami klas pierwszych i ich rodzicami przebiegło w miłej atmosferze, a prezentowane zajęcia zasygnalizowały, jaki potencjał i możliwości posiada Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sieradzu!