Informacja dla rodziców uczniów

Szanowni Państwo! Trudna dla nas wszystkich sytuacja niestety się przedłuża, szkoła jednak musi funkcjonować nadal choć w nieco innej rzeczywistości. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dla Państwa bardzo niekomfortowe. Pragnę jednak zapewnić, że nie ustajemy w wysiłkach, by stan ten był dla Państwa jak najmniej uciążliwy.

Dlatego od przyszłego tygodnia (tj. od 30 marca br.) wprowadzimy dodatkowe narzędzie do zdalnej pracy z uczniami. Narzędziem tym będzie składnik pakietu Office 365 – usługa Teams. Wdrożenie tej usługi umożliwi m.in. bezpośrednią komunikację nauczycieli i uczniów w trybie on-line. Dodatkowo każdy z uczniów uzyska dostęp do licznych aplikacji takich jak: WORD, EXCEL, POWER POINT, dysku ONE DRIVE i innych.

Wielu, szczególnie młodszych uczniów, nie poradzi sobie z pierwszym logowaniem do tej usługi, dlatego by uniknąć problemów wychowawcy klas rozesłali kody aktywacyjne na Państwa adresy mailowe. Bardzo proszę o zalogowanie się w imieniu swoich dzieci i umożliwienie im pracy z tym narzędziem.

Jeżeli ktoś już to uczynił, to doskonale, zaś kto jeszcze tego nie zrobił z różnych względów – brak kodu aktywacyjnego, pomyłkowe usunięcie go ze skrzynki pocztowej, problemy techniczne ze sprzętem – proszę, by nawiązać telefoniczny kontakt z wychowawcą danej klasy, a z pewnością uzyskacie Państwo pomoc.

Choć MS Teams wydaje się być intuicyjna i prosta, to aby nikt nie miał kłopotów wkrótce dotrze do wszystkich Państwa drogą mailową krótka instrukcja funkcjonowania nowej usługi.

Jednocześnie zapewniam, że równorzędnie do MS Teams funkcjonować będą tablice „Padlet” na których nauczyciele będą nadal zamieszczali informacje i zadania dla uczniów. Treści te nie będą się między sobą różniły ze względu na platformę.

Wszystkim Państwu życzę w tych trudnych chwilach dużo zdrowia i wytrwałości.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Piotr Bakowicz – wicedyrektor szkoły

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45