Mikołajki w naszej szkole

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.
W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą stoiska mikołajkowego, które przygotował dla nas samorząd szkolny. Własnoręcznie upieczone słodkości, piękny wystrój stoiska i świąteczna muzyka na przerwach wprowadziły wszystkich w cudowny nastrój. Samorząd zorganizował również konkurs na najładniej ubraną salę lekcyjną. Klasy były oceniane według czterech kryteriów: estetyki, kolorystyki, ilości ozdób i kreatywności. Konkurencja była bardzo duża i zaangażowanie uczniów też. Ciężko było wyłonić zwycięzców, gdyż większość sal była bardzo ładnie przystrojona. Przedstawiamy wygranych:

 

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody.Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pozostałym klasom za wzięcie udziału w naszym konkursie.
Pani Irenka Pierzakowska, pani Ula Rozmarynowska wraz z dziećmi przygotowały dla nas pyszne, kolorowe kanapki, sałatki i koktajle truskawkowe. To wszystko w ramach projektu profilaktycznego, który jest realizowany w naszej szkole.
Oczywiście nie mogło zabraknąć też odwiedzin Świętego Mikołaja. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Tekst i zdjęcia: Izabela Kierniakiewicz-Perdek

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45