Pamiętamy o chorych!!

Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym pomagasz i sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.

Robert Baden–Powell

W dniu 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w akcji charytatywnej na rzecz chorych.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu, udało się przeprowadzić świąteczną akcję „Paczka dla Szpitala” dla pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu.

W ramach tej akcji, Samorząd Uczniowski, pod opieką Pani Izabeli Kierniakiewicz-Perdek,  zorganizował „Piernikowe pomaganie”. Uczniowie i rodzice piekli oraz dekorowali pierniczki, które zostały przekazane pacjentom sieradzkiego szpitala, by  osłodzić im ten świąteczny czas i  sprawić radość w tak trudnym dla nich okresie.

Dodatkowo, pani Urszula Rozmarynowska,  zebrała pieniądze od ludzi dobrej woli w kwocie 1100 złotych i zakupiła dla chorych m.in. soczki, wody, pomarańcze, mandarynki.