Wystawa on-line prac malarskich i graficznych Oksany Szymańskiej

Pamiętamy o naszych absolwentach i z uwagą oraz sympatią śledzimy ich dalsze losy.
Miło nam poinformować, iż nasz była uczennica Oksana Szymańska zaprasza na wystawę on-line swoich prac plastycznych.

„Zapraszamy na wystawę on-line prac Oksany Szymańskiej, uczennicy klasy IV Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli pt: „KALENDARZ 2021 – ZwJERZYniec – w świecie wierszy Ludwika Jerzego Kerna”. Niniejsza wystawa zawiera prace malarskie, szkice, projekty graficzne poszczególnych stron kalendarza. Kalendarz na rok 2021 prezentowany w formie elektronicznej, ukazał się także w wersji papierowej. Zadanie mogło być zrealizowane dzięki przyznanemu uczennicy w roku 2020 Stypendium Artystycznemu Marszałka Województwa Łódzkiego za jej aktywność i osiągnięcia artystyczne.
   Oksana zrealizowała serię ilustracji inspirowanych wybranymi wierszami Ludwika Jerzego Kerna, którego 100. rocznica Urodzin przypadać będzie w grudniu 2021 roku. Autorka, tworząc swój projekt, starała się połączyć tradycyjne malarstwo z grafiką komputerową. Jak podkreśla: „Kalendarz pt: ZwJERZYniec na 2021 ma nie tylko cieszyć oko, ale również spełniać rolę użytkową i edukacyjną. Chciałam, aby moja praca przybliżyła czytelnikom – i młodszym, i starszym – twórczość pochodzącego z Łodzi artysty – Ludwika Jerzego Kerna. Książki dla dzieci dziś coraz częściej rzucane są w kąt. Ilustracje miały na celu pobudzić dziecięcą wyobraźnię, a dorosłym przypomnieć dzieciństwo”.
  Oksana stworzyła szereg szkiców wstępnych do kalendarza, następnie przeniosła pierwotny zamysł poszczególnych kompozycji na podobrazia o formacie 100 x 70 cm. Dzięki temu powstało 12 obrazów – ilustracji, w technice akrylowej i olejnej, które stanowią interesujący materiał do wystawy. Poddane przez autorkę komputerowej korekcie prace, zaistniały jako ilustracje stron kalendarza.

 Opiekunem części zadań stypendialnych Oksany Szymańskiej jest nauczyciel rysunku i malarstwa: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk.

Tekst: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk, Oksana Szymańska”

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45

 

WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST