Prezydent Miasta nagrodził naszego ucznia

Jak co roku Prezydent Miasta Sieradza funduje stypendia, nagrody i wyróżnienia za wybitne sukcesy sportowe. W tym roku w gronie nagrodzonych znalazł się także uczeń klasy 8b naszej szkoły – Maciej Rembek.

Maciek jest kajakarzem, a swoją przygodę  z tym sportem rozpoczął w 2015 r. Początki były trudne, ale jego wytrwałość i dążenie do celu spowodowały, że rok 2018 przyniósł w końcu sukcesy. Biorąc udział w najważniejszych zawodach w Polsce zdobywał wiele medali, m.in.: srebrny medal na 33 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Młodzików w Bydgoszczy w konkurencji K-1 2000 m oraz na tym samym dystansie w K-2 złoty medal.

Kolejnym sukcesem w tym samym roku było drugie miejsce  na  Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie w Sztumie na dystansie 5000 m. a kolejny złoty medal Maciek zdobył na XXXII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Maratonie Kajakowym w Gorzowie Wielkopolskim w konkurencji K-2 na dystansie 12,100 km. Obecnie jest członkiem kadry narodowej juniorów na sezon 2019.

Ciężka praca, poświęcenie, oraz czas spędzony na treningach i zgrupowaniach sportowych zostały dostrzeżone przez  Prezydenta Miasta Sieradza i Starostwo Powiatowe w Sieradzu.

Naszym powodem do dumy jest również fakt, że wśród nagrodzonych nie zabrakło naszych absolwentów. W tym roku dotyczyło to aż 5 osób. Wyróżniono także znanego sieradzkiego trenera – Pana Zbigniewa Rosiaka – emerytowanego nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 4.

Wszystkim gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.