Pielęgnujemy pamięć o Zmarłych

Jutro Dzień Wszystkich Świętych – to symboliczny moment przypominający nam wszystkim, że każdy z nas kiedyś odejdzie, ale też już odeszli od nas bardzo ważni ludzie! Wierzymy, że ich dusze są gdzieś ponad nami! Może fizycznie ich już nie ma, ale czuwają! Kochają! Czekają na nas gdzieś tam… Płomień, który palimy na mogiłach naszych bliskich symbolizuje naszą miłość i tęsknotę oraz właśnie tę duszę, która ulatuje w wieczność. Na dzisiejszej lekcji plastyki uczniowie klas czwartych wykonywali na jesiennych liściach piękne, symboliczne prace malarskie!
Liść symbolizuje przemijanie, wiosna to pączki- czyli dzieciństwo, lato to zielone, mocne liście to nasza młodość i wejście w dojrzałość, jesień to wiek podeszły, co widać w pięknych różnobarwnych liściach. Dlatego połączyliśmy w naszej pracy liść i płomień ,oddając tym samym pamięć naszym bliskim, których już tu z nami nie ma, ale cały czas o nich pamiętamy i kochamy! Zapraszamy do refleksji i zerknięcia na prace dzieci- jak wspaniale sobie poradzili!

Więcej zdjęć na fb:

Tekst i zdjęcia: D. K.-S.