Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie przygotowywali plakaty tematyczne o Wielkiej Brytanii, Szkocji, Irlandii, Australii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Niektóre z nich można oglądać w budynku B na tablicy przy wejściu do szatni. W klasach zostały przeprowadzone lekcje krajoznawcze. Uczniowie pracowali z mapą, oglądali filmy tematyczne, wykonywali ćwiczenia i różnorodne zadania. W czasie przerw można było sprawdzić swoją wiedzę podczas quizu językowego, a nagrodą za poprawną odpowiedź były słodkości, które ufundowała Rada Rodziców. Uczniowie zaakcentowali ten dzień elementem stroju związanym z krajami obcojęzycznymi. To święto ma na celu podkreślenie, jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej.

Więcej zdjęć na fb:

Tekst: I.K.-P., zdjęcia: I.K.-P., A.W., M.F.