29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

W tym roku w SP 4 obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania w piątek 27 września. Uczniowie podczas zajęć bibliotecznych wobec koleżanek i kolegów czytali głośno  fragmenty książek. Głośne czytanie wybrzmiało także na szkolnym korytarzu, kiedy dało się usłyszeć czytających uczniów z klas 6c i 5a. W klasie 8a podczas głośnego czytania uczniowie mogli odpocząć czytając sobie nawzajem i słuchając fragmentów wybranych  przez siebie lektur. Dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami z ostatnio przeczytanych książek. Opowiadały o książkach, które okazały się dla nich szczególnie interesujące i po które sięgały  jeszcze wielokrotnie. Spotkanie z książką i czytanie to wspaniała  przygoda, na którą zawsze warto się zdecydować.

Zachęcamy:   Warto czytać – także – głośno

I nie tylko w ten jeden dzień, ale…    każdego dnia.

Miłośnicy Książek z SP 4