Działania związane z tygodniem bibliotek

Maj to miesiąc obfitujący w wydarzenia związane z promocją czytelnictwa. Byliśmy zapraszani do PBP w Sieradzu i gościliśmy u siebie przedszkolaków.

8 maja uczniowie klasy 5d uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Arkadiuszem Niemirskim, autorem książek przygodowych dla dzieci i młodzieży i kontynuatorem serii o Panu Samochodziku. Spotkanie miało charakter stand-upu i można je  spuentować- warto mieć wielkie marzenia, nawet gdy wydają się niemożliwe do spełnienia, bo w życiu wszystko może się zdarzyć.

15 maja odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Opowiem wam wierszem…” dla klas 7-8. Do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów z 11szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Marek z kl. 7a oraz Bartosz Kamiński z kl. 8c.

20 maja uczniowie kl. 2c mieli okazje obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „ Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Podczas spektaklu dzieci poznały zabawnego profesora Książeczkę, który był specjalistą od wyobraźni. Za pomocą eksperymentu, polegającego na zamknięciu oczu i wyobrażeniu sobie różnych rzeczy, pokazywał widzom, co można osiągnąć przenosząc się w magiczny świat bajek.

W szkolnej bibliotece gościliśmy 2 grupy przedszkolaków z przedszkoli nr 4 i 6. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki „Diabeł i jego trzy złote włosy” przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai,  a także świetnie się bawiły rozwiązując quizy-„  Z jakiej bajki jestem”.

Opracowanie Urszula Bednarek