Jesienne dzwonki

Za nami kolejne ćwiczenie plastyczne, angażujące dzieci do skomplikowanej pracy manualnej! Zadaniem czwartoklasistów było zrobienie trójwymiarowej ozdoby nawiązującej do formy wiszących dzwonków. Trzeba było się tutaj wykazać umiejętnościami rysunkowymi, malarskimi oraz rękodzieła. Okazało się, że zawiązanie sznurka na patyku wcale nie jest takie łatwe, a już nawleczenie na dość gruby sznur koralika, a później wykonanego wcześniej liścia akwarelowego to naprawdę wyzwanie. Początki były trudne, ale każdy kolejny etap tworzenia dodawał sił i radości z ostatecznego efektu tak trudnej pracy. Jedyny minuuuuus to czas, którego niestety mamy zawsze tak mało… a na pewno można by było tworzyć i tworzyć i tworzyć piękne dzieła.
Zapraszamy do naszej szkolnej galerii na plastykę uzdolnionych czwartoklasistów.

Więcej zdjęć na fb:

Tekst i zdjęcia: D.K.-S.