Klasy drugie na Ulicy Żywiołów

16 października uczniowie klas 2a, 2b, 2c i 2d wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Głównym celem wyjazdu była Ulica Żywiołów – wyjątkowe miejsce wspierające wszechstronny rozwój dzieci, które porywa w wir interaktywnej zabawy i wspólnego odkrywania świata.
Wspólny wyjazd stworzył okazję do integracji klas drugich oraz szansę na wspieranie indywidualnych zainteresowań uczniów. Każdy znalazł tu coś dla siebie: mali artyści i konstruktorzy, fani łamigłówek i zabaw ruchowych. Uczniowie wykonywali własne obserwacje, proste doświadczenia i eksperymenty dotyczące takich obiektów i zjawisk, jak woda, powietrze, energia czy kolory, dzięki czemu poznały zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego. Mogły rozwijać swoje kompetencje – na przykład matematyczne: ważyć i mierzyć, porównywać kształty, rozwiązywać zagadki logiczne. Magiczne lustro, bieg po orbicie, ścianka wspinaczkowa, ognisty wir – to tylko niektóre z atrakcji z których korzystały dzieci. Bezpieczna, kolorowa, inspirująca przestrzeń zachęcała do samodzielnej eksploracji, wymyślania własnych wyzwań i zabaw. Ulica Żywiołów porwała dzieci w wir zabawy, rozpaliła emocje, pokazała jak współpracować z rówieśnikami i dała radość ze wspólnego odkrywania świata! Wszyscy wyszli uśmiechnięci i bardzo zadowoleni:). Następnie udaliśmy się na film animowany “Dziki robot”: wciągająca opowieść o przetrwaniu, technolog i naturze. “Dziki robot” to nowa animacja ze studia Dreamworks. Film jest realizowany na podstawie bestsellera New York Timesa, autorstwa Petera Browna. To historia robota ROZZUM, w skrócie „Roz”, który rozbija się na niezamieszkanej wyspie i musi się przystosować do surowego otoczenia. Stopniowo uczy się jak przetrwać, buduje relacje ze zwierzętami a nawet zostanie przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia, wychowując go jak własne. Jej podróż, pełna wyzwań i wewnętrznych zmagań, gdy zastanawia się, czy jest czymś więcej niż tylko maszyną, prowadzi nas przez bogatą emocjonalnie i filozoficznie historię przetrwania, współczucia i człowieczeństwa. To jest sednem filmu: odkrywanie idei, że emocje i relacje międzyludzkie sprawiają, że naprawdę żyjemy, bez względu na to, z czego jesteśmy stworzeni. Nasi uczniowie klas drugich przeżyli bardzo intensywny dzień, pełen wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do domów.

Więcej zdjęć na fb:

Tekst: M.J., zdjęcia: wychowawcy kl. II