Podróż trzecioklasistów na “Madagaskar” :)

18 października 2024 r. uczniowie z klasy III a oraz III c wraz z wychowawcami Izabelą Lisowską- Fontowicz oraz Aleksandrą Sołtysiak udali się w pełną przygód podróż do Teatru Muzycznego w Łodzi na MUSICAL pt: „MADAGASKAR”.

Światowa premiera tego niezwykłego musicalu, opartego na znakomitym filmie wytwórni DreamWorks, odbyła się w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Premiera łódzkiego „Madagaskaru” miała miejsce w październiku 2018 r. Spektakl reżyserował Jakub Szydłowski. Akcja musicalu rozgrywa się w nowojorskim Zoo gdzie czwórka przyjaciół (Lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman prowadzą spokojne i wygodne życie. Podczas imprezy urodzinowej zebra Marty za namową przyjaciół wypowiada na głos swoje urodzinowe życzenie. Sprowadzając tym samym na całą czwórkę przyjaciół przymusowe zesłanie do Afryki, a dokładniej mówiąc na wyspę Madagaskar. Wizyta na niej naszych głównych bohaterów, którą niepodzielnie rządzi Król Julian, wywarła na dzieciach ogromne wrażenie. Nie można pominąć faktu przepięknych kostiumów, oszałamiającej gry aktorskiej oraz śpiewanych partiach muzycznych, które ewidentnie na długo pozostaną w  pamięci dzieci i dorosłych, którzy oglądali ten musical. Po zakończonym spektaklu nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do Sieradza.

Więcej zdjęć na fb:

Tekst i zdjęcia: A.S. i I.L.-F.