W ramach projektu Laboratoria przyszłości w naszej szkole zostały doposażone następujące pracownie: informatyczna, chemiczno-fizyczna, plastyczna oraz muzyczna.

Do pracowni chemiczno – fizycznej zostało zakupione wirtualne Laboratorium Empiriusz. Na początku uczyliśmy się obsługi produktu, który  składa się z obudowy, która zawiera komputer, gogle VR z kontrolerami i monitor dotykowy oraz oprogramowanie. Założeniem produktu jest wykreowanie laboratorium chemicznego w rzeczywistości wirtualnej, w której uczeń, za pomocą okularów VR, będzie mógł w praktyce zdobywać wiedzę z zakresu chemii poprzez wykonywanie doświadczeń chemicznych. Uczniowie klas 8, pod nadzorem nauczyciela, mogli przeprowadzać doświadczenia z działu: kwasy.

Do pracowni plastycznej został zakupiony aparat fotograficzny Canon sx540HS. Jest on wykorzystywany na lekcjach plastyki w klasach 7 podczas realizacji tematów z fotografii. Możliwość praktycznego poznania aparatu Canon sx540HS jest dla uczniów bardzo dobrym uzupełnieniem teorii.

Do pracowni muzycznej zakupiliśmy mikser Behringer x32.  Jest on wykorzystywany na lekcjach muzyki jako przykład na zbudowanie studia muzycznego.

Do pracowni komputerowej zakupiliśmy:

  • kolorową drukarkę 3D wraz z laptopem do jej obsługi;
  • zestawy klocków LEGO Education SPIKE Prime (zestawy podstawowe oraz rozszerzone);
  • zestawy z mikrokontrolerem przeznaczone do nauki programowania oraz elektroniki;
  • roboty mBot2 wyposażone w moduł główny CyberPi, oparty na ESP32-WROVER-B, wzbogacony o komunikację WiFi oraz Bluetooth oraz wbudowane czujniki;
  • roboty mBot Ranger 3in1 STEM;
  • roboty Dash I Dot.

Podczas zajęć informatycznych uczniowie zapoznali się z zestawami z mikrokontrolerami przeznaczonymi do nauki programowania oraz elektroniki. Budowali proste układy elektroniczne z wykorzystaniem płytki Arduino Uno, płytki prototypowej, diody LED, czujników, przycisków i wielu innych komponentów.

Bawili się w konstruktorów i budowali różne roboty z zestawów LEGO Education SPIKE Prime. Następnie podłączali swoje roboty do komputera i programowali je. Zbudowali i oprogramowali: supersprzątacza, chwytaki, robota bazwowego w wersji podstawowej i rozszerzonej oraz skoczka.

pracownia chemiczno – fizyczna:

pracownia komputerowa:

Dash i Dot

LEGO Education SPIKE Prime

mBot2

Mikrokontrolery

Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—czwartek: 7.30 – 15.30
piątek:  7.30 – 12.00

bud. B

poniedziałek – czwartek: 7:30 – 15:30
piątek:  7.30 – 12.00

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST