Trzecioklasiści w Warszawie

Dnia 12 czerwca uczniowie klasy III a i III c udali się na wycieczkę krajoznawczą do Warszawy. Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy.
Zwiedzanie uczniowie rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem wzdłuż murów obronnych Starego Miasta. Zobaczyli m.in. Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Starówkę z pięknymi, kolorowymi i zabytkowymi kamienicami, Pomnik Syrenki, Kolumnę Zygmunta. Podziwiali budynek Zamku Królewskiego i Pałac Prezydencki. Usłyszeli wiele historii i ciekawostek o Warszawie. Uczniowie byli także na Placu Piłsudskiego podczas zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejnym punktem wycieczki był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Z 30 piętra podziwiali panoramę naszej stolicy. Kolejnym interesującym miejscem dla dzieci był Stadion Narodowy PGE. Wśród uczestników wycieczki było wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Wiele emocji budziło zwiedzanie szatni kadry narodowej. Zdjęciom z koszulkami naszych reprezentantów nie było końca.
Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy.

Więcej zdjęć na fb:

Tekst: B.P., zdjęcia: E.W.