Zawieszenie zajęć w szkole w związku z zagrożeniem koronawirusem

W związku z decyzją Ministra  Edukacji Narodowej od 12 marca br. do 25 marca br. zajęcia w szkole  będą zawieszone.  W dniach 12 i 13 marca br. nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Ci z Państwa, którzy nie będą mieli możliwości przez najbliższe dwa dni zapewnienia opieki dzieciom, mogą przyprowadzić je do szkoły. Proszę podać wówczas informację, o której godzinie planujecie Państwo odbiór dziecka, bym mogła właściwie zabezpieczyć opiekę nauczycieli. Od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca uczniowie w ogóle nie przychodzą do szkoły. Prosiłam nauczycieli, by w miarę możliwości przekazywali uczniom materiały do powtórzeń i pracy. Proszę, byście Państwo również zachęcali dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Uczniowie przygotowujący się do egzaminu ósmoklasisty będą na bieżąco otrzymywali materiały do pracy.

Rodzicom dzieci do 8 roku życia przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni (https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033)

Szanowni  Państwo, proszę zadbać, by ten czas wolny od obowiązku chodzenia do szkoły, nie był czasem niekontrolowanych spotkań dzieci  w miejscach publicznych tj. galerie, park itp. W przeciwnym razie podjęte środki zapobiegawcze nie będą miały sensu.

Boisko Orlik i boisko wielofunkcyjne (bud. B) również będą zamknięte.

Prosimy o zapewnienie dzieciom, które przyjdą w czwartek i piątek na zajęcia opiekuńcze posiłków i napojów, gdyż od jutra stołówka nie będzie wydawała obiadów.

Renata Pawlikowska – dyrektor szkoły

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45