Zawieszenie zajęć w szkole w związku z zagrożeniem koronawirusem

W związku z decyzją Ministra  Edukacji Narodowej od 12 marca br. do 25 marca br. zajęcia w szkole  będą zawieszone.  W dniach 12 i 13 marca br. nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Ci z Państwa, którzy nie będą mieli możliwości przez najbliższe dwa dni zapewnienia opieki dzieciom, mogą przyprowadzić je do szkoły. Proszę podać wówczas informację, o której godzinie planujecie Państwo odbiór dziecka, bym mogła właściwie zabezpieczyć opiekę nauczycieli. Od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca uczniowie w ogóle nie przychodzą do szkoły. Prosiłam nauczycieli, by w miarę możliwości przekazywali uczniom materiały do powtórzeń i pracy. Proszę, byście Państwo również zachęcali dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Uczniowie przygotowujący się do egzaminu ósmoklasisty będą na bieżąco otrzymywali materiały do pracy.

Szanowni  Państwo, proszę zadbać, by ten czas wolny od obowiązku chodzenia do szkoły, nie był czasem niekontrolowanych spotkań dzieci  w miejscach publicznych tj. galerie, park itp. W przeciwnym razie podjęte środki zapobiegawcze nie będą miały sensu.

Boisko Orlik i boisko wielofunkcyjne (bud. B) również będą zamknięte.

Prosimy o zapewnienie dzieciom, które przyjdą w czwartek i piątek na zajęcia opiekuńcze posiłków i napojów, gdyż od jutra stołówka nie będzie wydawała obiadów.

Renata Pawlikowska – dyrektor szkoły