100-lecie urodzin Jana Pawła II

Jan Paweł II
„… mówi do was człowiek, który swoją duchową formację zawdzięcza polskiej kulturze, polskiej literaturze, polskiej muzyce, plastyce, teatrowi, polskiej historii, polskim tradycjom chrześcijańskim, polskim szkołom, polskim uniwersytetom.”

Jan Paweł II to postać najbardziej znana na całym świecie. Miliony ludzi uczestniczyły w spotkaniach z nim podczas jego licznych pielgrzymek, miliardy widziały jego twarz na ekranie telewizora i na okładkach ilustrowanych magazynów. Wielu bez trudu rozpoznaje jego mocny i ciepły głos, upominający się zawsze o prawa i godność dziecka Bożego.

Dlatego chcemy wciąż na nowo odkrywać prawdę, o której przypominał nam Ojciec Święty, Jan Paweł II, że zostaliśmy stworzeni do miłości, bo Bóg jest Miłością i wszystko, co istnieje, powołał do życia z miłości. Dlatego w każdym sercu znajduje się tęsknota za prawdziwą miłością, której szukamy na drogach naszego życia.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, czyli 100 lat temu.
Pamięć Wielkiego Polaka uczciliśmy poprzez udział w konkursie plastyczno-literackim
pt. „Mój papież Jan Paweł II”.

Celem konkursu było:

– Rozwijanie twórczych umiejętności dzieci inspirowanych życiem i działalnością Papieża Polaka – kultywowanie pamięci o Janie Pawle II;

– Propagowanie  wartości wychowawczych utożsamionych z postacią Świętego Jana Pawła II jako autorytetu moralnego współczesnego świata;

– Rozbudzenie wyobraźni i kreatywności twórczej;

– Kształtowanie i rozwijanie zdolności literackich uczniów;

– Promowanie młodych talentów.

Nagrodzone prace, w tym również wyróżnienia, zwracają uwagę swą różnorodnością, zamysłem i kompozycją.

W kategorii plastycznej dla klas I-IV jury w składzie: p. Anna Król, s. Elżbieta Kuriatto, p. Justyna Nawrocka przyznało:

m. 1  Franciszek Spychalski kl. I b

Nadia Witczak kl. III a

Michał Firas kl. II a

Adam Pluta kl. II c

W kategorii literackiej dla klas V-VIII jury w składzie: p.Beata Witek, p.Irena Pierzakowska, p.Justyna Nawrocka przyznało:

m. 1 Maja Spychalska kl. VI c

m. 2 Małgorzata Pawelec kl. V a

m. 3 Wiktoria Komza kl. VIII b

wyróżnienie:

kl. Julia Łukasiewicz kl. VII b

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

W związku z pandemią nagrody i dyplomy będą czekać na wręczenie do czasu bardziej bezpiecznego dla naszego zdrowia, za co gorąco przepraszamy.

Koordynator konkursu: p. Justyna Nawrocka