6 grudnia jest od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 4 dniem, w którym w pionie klas I-IV podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Zabawa sportowa w sali gimnastycznej odbyła się pod hasłem „Mikołajkowy turniej sportowy”, podczas którego poszczególne klasy zmagały się z zadaniami. Uczniowie każdej klasy jako cały zespół w mikołajkowych czapkach uczestniczyli po 6 osób w danej konkurencji sportowej. To lubiana i wyczekiwana przez zawodników impreza co roku organizowana jest w murach naszej szkoły. Zawody promują zdrowy styl życia oraz rozwijają sprawność ruchową małych sportowców. Mikołajkowe potyczki odbywają się zawsze w przemiłej świątecznej atmosferze, a przyjazny klimat tworzą zimowe i bożonarodzeniowe melodie oraz uśmiechnięte buzie uczestników.
Sześcioosobowe zespoły klas pierwszych, drugich , trzecich i czwartych z każdej klasy prezentowały swoje sportowe umiejętności w 5 konkurencjach. Każda wzbudzała mnóstwo emocji. Wykonywali zadania z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Turniej przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji sportowej sprawiając uczniom dużo radości.
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną i rywalizowali z ogromnym zaangażowaniem, dlatego każdy otrzymał słodki mikołajkowy upominek ufundowany przez rodziców, zaś opiekunowie podziękowania za wspaniałe przygotowanie swoich drużyn.
Do zobaczenia za rok!
Tekst: M.J., zdjęcia: wychowawcy klasy I-IV