Centrum Mistrzostwa Informatycznego w SP4

Od końca września 2020r. uczniowie klas 4d i 6d mają możliwość uczęszczania na zajęcia rozwijające uzdolnienia w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego przy współpracy z Politechniką Łódzką. W naszej szkole projekt jest realizowany przez p. Jowitę Mańczyk. Celem projektu jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowanie współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

Projekt CMI zapewnia uczestnictwo w prestiżowym przedsięwzięciu o zasięgu ogólnopolskim, w tym możliwość stałego kontaktu ze społecznością renomowanych uczelni technicznych, a także kooperację środowisk dydaktycznych na polu uczelni wyższych i nauczycieli szkolnych.

W naszej szkole zajęcia w ramach CMI uczniowie klasy 6d rozpoczęli od do programowania blokowego w języku Phyton  – aplikacja  „Pixblocks” oraz pisania czystego kodu w Phytonie z wykorzystaniem aplikacji Pycharm.

Uczniowie klasy 4d sterowali i programowali roboty:  Dash i Dot, wykorzystywali aplikację do programowania blokowego “Pixblocks” oraz grali w interaktywną grę edukacyjną do nauki programowania „Scottie Go! Edu”.

Zajęcia będą prowadzone przez 8 miesięcy.