Ciekawa lekcja przyrody oraz plastyki

14 oraz 17 kwietnia odbyły się zajęcia profilaktyczne mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom. Klasy 4 uczestniczyły w zajęciach teoretycznych oraz warsztatowych. Tematem rozważań były zagadnienia dotyczące rodzajów zażywania substancji psychoaktywnych, przyczyn, objawów oraz konsekwencji wiążących się z sięganiem po substancje uzależniające. Podczas zajęć dzieci zapoznały się również z terminem asertywności i mieli okazję przedstawić scenki dotyczące odmawiania zażywania substancji psychoaktywnych. Druga część zajęć była formą warsztatową. Dzieci projektowały oraz wykonywały dowolną techniką plastyczną plakaty przeciwdziałające zażywaniu środków psychoaktywnych. Zajęcia prowadziła Pani Justyna Nowacka-Szwed – pedagog, terapeutka, psychoterapeutka uzależnień.

Tekst i zdjęcia: I.L.