Czwartoklasiści w Teatrze Wielkim w Łodzi

19 lutego 2024r. uczniowie klasy 4a i 4d odwiedzili Teatr Wielki w Łodzi. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach artystycznych: wokalno – aktorskich, tanecznych, muzycznych oraz plastycznych. Zajęcia zmieniały się co godzinę, aby wszyscy uczestnicy mieli okazję zaprezentować się w każdej z tych dyscyplin oraz nabyć nową wiedzę i umiejętności. Uczniowie wyjazdu poznali terminy i pojęcia związane z teatrem, przećwiczyli pozycje baletowe, zagrali na harfie, gongu chińskim i pośpiewali. Mogli także zaprojektować kostium do widowiska baletowego.
Mamy nadzieję, że wyjazd rozbudził w naszych uczestnikach miłość do teatru, muzyki, tańca i poszerzył wiedzę związaną z tą tematyką. Wierzymy, że wizyta w Teatrze Wielkim w Łodzi była pierwszą, ale nie ostatnią i jeszcze nieraz zagościmy w tym wspaniałym miejscu.

Tekst i zdjęcia: M.S., I.M.