Druga debata szkolna

W dniu 10 maja w naszej szkole odbyła się Druga Debata Szkolna na temat ,,Co to znaczy być dobrym człowiekiem?”
Celem spotkania było uświadomienie uczestnikom, że bycie dobrym człowiekiem zawsze jest w cenie.
Przedstawiciele debatujących zespołów wypowiadali się na forum uczniów naszej szkoły. Zauważyć można było ogromne zaangażowanie, powagę i troskę o rzeczową i jasną argumentację. W debacie udział wzięła również Pani Dyrektor mgr Renata Pawlikowska, zaproszeni goście – Pan Ireneusz Pietrus, Pani Sylwia Dęga-Frątczak, siostra Elżbieta Kuriatto, Pan Przemysław Wieczorek oraz Pani Justyna Domańska – Szkolny Psycholog jako moderator i Pani Aneta Brzęczek – Kurczyńska.
Opiekunowie czuwali nad dyscypliną organizacyjną i czasową debaty oraz nad przestrzeganiem zasad kulturalnej, merytorycznej i twórczej dyskusji.
Przebieg debaty był bardzo emocjonujący, a wypowiedzi niezwykle dojrzałe i merytoryczne. Uczniowie odwoływali się do własnych doświadczeń, spostrzeżeń, mogli również wysłuchać doświadczeń Pani Dyrektor i zaproszonych gości, którzy bardzo ciekawie odpowiadali na zadawane im pytania. To było niezapomniane spotkanie dzieci z dorosłymi, zetknięcie poglądów i wyobrażeń młodych ludzi z doświadczeniem dorosłych. Spotkanie Robin Hooda i Janosika z Buddą. Antygony z Ks. Twardowskim i Sanah. Mamy nadzieję, że dzisiejsza debata wzbudzi w uczniach refleksje i zachęci do dążenia do bycia dobrym człowiekiem?
Gratulujemy i dziękujemy Wszystkim Uczestnikom Debaty oraz tym wszystkim, którzy nam pomagali – Pani Barbara Tomczyk, Izabela Giergiel, Izabela Matlawska.

Tekst: A.B.-K., zdjęcia: I.K.-P., A.B.-K.

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—czwartek: 7.30 – 15.30
piątek:  7.30 – 12.00

bud. B

poniedziałek – czwartek: 7:30 – 15:30
piątek:  7.30 – 12.00

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST