DZIEŃ NAUCZYCIELA NAS ROZWESELA

“Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
płynie wraz z nami przez szkolne lata”.

Dnia 11 i 12 października 2022 roku w naszej szkole odbyły się wyjątkowe uroczystości, które zostały przygotowane przez uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Całość rozpoczęła się o godzinie 9.00 i była prowadzona przez uczniów klasy VIIIc – Bartosza Włochacza i Michała Gwisa. Potem był krótki występ i długo oczekiwana przez wszystkich Gala Oskarów.

Nagrodzeni w plebiscycie “Oskary 2022” to:

Pierwsza kategoria to MISTRZ WSKAŹNIKA
Wskaźnikiem ciągle wymachuje i różne rzeczy nam pokazuje. Mówi szybko i zdecydowanie, takie mamy tego przedmiotu nauczanie. Czasem uśmiech z twarzy znika, gdy o góry i rzeki pyta, ale nasza nauka nie pójdzie w las i zostanie z nami przez długi czas.
Mistrzynią wskaźnika w naszej szkole została wybrana: pani Renata Cieploch.

Druga kategoria to SZYK i ELEGANCJA
Nasza mistrzyni elegancji dobrze wie, że w prostocie piękno kryje się. Ma swój styl i szyk, a kolory dobiera w mig. Długie spodnie, piękne sukienki są wizytówką tej szykownej panienki.
Mistrzynią elegancji została: pani Jolanta Borkowska – Kucharek.

Trzecia kategoria to OAZA SPOKOJU
Gdy na tablicy trudne zadania, a w głowie tylko znaki zapytania nasz mistrz zawsze wie jak ze spokojem rozwiązać je. Rzadko się denerwuje i złości swojej nam nie okazuje.
Najbardziej spokojnym nauczycielem został: pan Grzegorz Kalus.

Czwarta kategoria to POZYTYWNIE ZAKRĘCONA
Jest i ona – pozytywnie zakręcona ! Strzeżcie się chłopcy i dziewczyny, nie znacie dnia i godziny, gdy plusy w waszą rubrykę wskakują i uśmiech powodują.
W kategorii pozytywnie zakręcona nauczycielka wygrała pani Barbara Kaźmierczak.

Piąta kategoria to PODRÓŻNICZKA ROKU
Interesujące wycieczki nam organizuje i ciekawe rzeczy na nich pokazuje. Do Wielkiej Brytanii samolotem z nią latamy i tam po angielsku swobodnie rozmawiamy.
Podróżniczką roku 2022 została pani Justyna Żuber.

Szósta kategoria to WULKAN ENERGII
Gdyby energię tej szybkiej Pani zastąpić można było Watami to rozświetliłaby nam pół świata a nasza szkoła była bogata.
Najbardziej energiczna nauczycielka w naszej szkole to pani Barbara Kaźmierczak.

Siódma kategoria to z SERCEM NA DŁONI
Jest to istota bardzo pomocna dla każdej dziewczynki
i każdego chłopca. Na jej ustach zawsze uśmiech gości
i niestraszne nam polonistyczne zawiłości.
W kategorii najbardziej pomocna nauczycielka wygrała pani Beata Witek.

Ósma kategoria to IDOLKA UCZNIÓW
Przez uczniów uwielbiana, na przerwach zaczepiana…ta pani jest na 102 i każdą kosteczkę w ciele zna. Z przyjemnością jej przedmiotu się uczymy i w świat organizmów przenosimy.
Najsympatyczniejszą nauczycielką została pani Barbara Kaźmierczak.

Po zakończeniu plebiscytu Samorząd Uczniowski w obu budynkach wręczył Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły serduszka wykonane z pomocą pani Irenki Pierzakowskiej.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Renata Pawlikowska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii.

Uważamy, że była to efektowna i dowcipna uroczystość. Warto włożyć w organizację takich spotkań serce, i wysiłek, by później móc oglądać uśmiech na twarzy naszych nauczycieli, bo dzięki nim stajemy się mądrzejsi każdego dnia.

Tekst: A. B.-K., plebiscyt Oskary: I.K.-P., A.L., zdjęcia: I.K.-P., P.D., J.T., D. K.-S.