Dzień Niepodległości – dzień wyjątkowy dla Polski (uroczystości miejskie)

11.11.2021r. plac J. Piłsudskiego. Zbliża się godzina 12:00, jest ciepło i słonecznie. Jesteśmy my – przedstawiciele naszej szkoły, poczet sztandarowy prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Później składamy kwiaty pod pomnikiem człowieka, pod którego przywództwem polscy żołnierze wywalczyli niepodległość. To miłe, że nasi uczniowie chętnie wzięli udział w tej wyjątkowej uroczystości. 123 lata zaborów – zakazy, nakazy, nieważność celebrowania polskich świąt narodowych. Mamy szczęście, że dziś mogliśmy wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego w wolnej Polsce. Wspólne odśpiewanie hymnu po przemówieniu Prezydenta Miasta Sieradza Pana Pawła Osiewały ze zgromadzonymi przedstawicielami m.in. władz miasta, Wojska Polskiego oraz mieszkańcami Sieradza uświadomiła nam jak ważna jest wolność naszego państwa. W przyszłym roku również będziemy!

Tekst: A.N. Zdjęcia: A.N., Michał Sitarek