Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu

Poniedziałek 20 lutego był dla naszej „czwórki” dniem szczególnym. Gościliśmy dzieci, które od września rozpoczną naukę w  klasie pierwszej. Nauczyciele wraz z  uczniami, organizując Dzień Otwarty, zaprosili najmłodszych oraz ich rodziców do obejrzenia nowoczesnej i  świetnie wyposażonej szkoły. Goście mieli wyjątkową okazję, aby obejrzeć odnowiony budynek „czwórki”, która niedawno obchodziła 60 – te urodziny, pospacerować kolorowymi korytarzami, zajrzeć do ciepłych, dobrze wyposażonych sal lekcyjnych. Pochwaliliśmy się dużą i przestronną salą gimnastyczną, świetlicą i stołówką, w której brakowało tylko naszych pysznych obiadków. Gościom na pewno spodobały się pracownie: zachęcająca do tworzenia sala plastyczna czy nowoczesna, przyjazna dzieciom – matematyczna.

W bogatym programie Dnia Otwartego znalazły się również atrakcje przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Były to między innymi:
– pokaz tańca w hali sportowej oraz wyścigi rzędów na torze przeszkód, podczas których dzieci  dobrze się bawiły
-zajęcia logopedyczne – „gimnastyka buzi i języka”, czyli zabawne sposoby na usprawnianie narządów mowy
 -koncertowy pokaz gry na dzwonkach i fletach przygotowany przez uczniów klas trzecich
– quiz edukacyjny kahoot przy użyciu tablicy interaktywnej oraz smartfonów
-zajęcia z robotami bee-boot oraz dash, na których dzieci poznały zasady działania robotów                                                                                                                -zabawy konstrukcyjne z klockami
-zajęcia biblioteczne, podczas których przyszli uczniowie poznali zasady wypożyczania książek
– gry i zabawy językowe pt. „ Fun with English”.

Mali goście uczestniczyli w wielu zajęciach oraz  z zainteresowaniem zwiedzali szkołę.  Na zakończenie każdy otrzymał słodki upominek 🙂 Widząc  uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci oraz radość ich rodziców jednogłośnie uznajemy Dzień Otwarty za udany!
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do nas  już od września!

Tekst: B.W.,A.S., zdjęcia: I.L., J.Ż., filmy: J.Ż.

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—czwartek: 7.30 – 15.30
piątek:  7.30 – 12.00

bud. B

poniedziałek – czwartek: 7:30 – 15:30
piątek:  7.30 – 12.00

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST