Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – największe międzynarodowe święto ekologiczne.   W tym roku towarzyszy mu  hasło  „Planeta contra plastik”.

Dzisiejszego dnia korytarze naszej szkoły wyglądały inaczej niż zwykle. Były pełne śmieci, które zostały rozsypane celowo. W ten sposób chcieliśmy Wam uzmysłowić, że jeśli nic nie będziemy robić tak będzie wyglądał nasz świat. Człowiek produkuje tak dużo odpadów, że segregacja to nagląca potrzeba, konieczność, inaczej utoniemy w stertach śmieci.

Wspólnie z kolegami i koleżankami uprzątnęliśmy korytarz na parterze ze wszystkich odpadów. Świetnie poradziliśmy sobie z ich podziałem.

Rozwijaliśmy również swoją kreatywność – tworzyliśmy hasła – Co możemy zrobić na rzecz środowiska : w domu, szkole, w ogrodzie, na zakupach. Ze wszystkich twórczych prac powstały plakaty, które zdobią szkołę.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy również zbiórkę elektroodpadów czyli zużytego  sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Potrwa ona do środy – liczymy, że aktywnie się do niej włączycie.

Ekologia to nie tylko gadanie, to jest działanie. Nie obawiaj się uczyć innych, zwracać im uwagę. Nasza postawa, Twoja postawa i postawa Twoich najbliższych mogą się zmienić, wspólnie tworzymy ekozespół. Działajmy razem dla dobra planety!

Tekst: R.C., zdjęcia i filmiki: Maciej Wilczyński