Grudniowe akcje pomocy

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,

kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Słodka paczka

Słodycze…  Chyba każdy z nas je lubi, ale najbardziej lubią je dzieci.  Po raz kolejny przeprowadziliśmy szkolną akcję: „Słodka Paczka” słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Tomisławicach.
I tego roku społeczność szkolna nie zawiodła, a przekazane słodkości na pewno choć trochę rozweselą oblicze dzieci.Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej „słodkiej” inicjatywy serdecznie dziękujemy.

Koordynator – p. Bogusława Podsiadły

TAK, POMAGAM!

W dniach  3-4 grudnia 2021 r. młodzież działająca w Szkolnym Kole Wolontariatu pod opieką pani Justyny Nawrockiej uczestniczyła w zbiórce żywności „TAK, POMAGAM!” organizowanej przez Caritas Polska. W akcji tej udało się zebrać ponad 200 kg żywności, która trafiła do sieradzkich rodzin  znajdujących się w potrzebie.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom  sprawia, iż co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Hasłem tegorocznej, już 27 edycji akcji są słowa: „Miłosierdzie jest jedno”. Dzięki tej akcji dziesiątki tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzymują co roku dożywianie, wsparcie edukacyjne i letni wypoczynek. 50 groszy ze sprzedaży każdej świecy wspiera też najmłodszych zagranicą. W tym roku 50 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Płomień Miłosierdzia od 27 lat łączy Polaków, mieszkańców wsi, małych i wielkich miast, we wspólnej trosce o najsłabszych. Ten płomień niesie w sobie przesłanie, że jesteśmy wrażliwi, troskliwi i mądrzy

W dniu 21 Listopada 2021 r. nasza szkolna młodzież pod opieką p. Justyna Nawrockiej wspierała akcję rozprowadzając świece CARITAS.

Wszystkim, którzy otworzyli serca na ludzkie nieszczęście, gorąco DZIĘKUJEMY