Grudniowe akcje pomocy

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,

kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

                                                                   Jan Paweł II

Słodka paczka

Słodycze…  Chyba każdy z nas je lubi, ale najbardziej lubią je dzieci.  Po raz kolejny przeprowadziliśmy szkolną akcję: „Słodka Paczka” słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Tomisławicach.
I tego roku społeczność szkolna nie zawiodła, a przekazane słodkości na pewno choć trochę rozweselą oblicze dzieci.Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej „słodkiej” inicjatywy serdecznie dziękujemy.

Koordynator – p. Bogusława Podsiadły

TAK, POMAGAM!

W dniach  3-4 grudnia 2021 r. młodzież działająca w Szkolnym Kole Wolontariatu pod opieką pani Justyny Nawrockiej uczestniczyła w zbiórce żywności „TAK, POMAGAM!” organizowanej przez Caritas Polska. W akcji tej udało się zebrać ponad 200 kg żywności, która trafiła do sieradzkich rodzin  znajdujących się w potrzebie.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom  sprawia, iż co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Hasłem tegorocznej, już 27 edycji akcji są słowa: „Miłosierdzie jest jedno”. Dzięki tej akcji dziesiątki tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzymują co roku dożywianie, wsparcie edukacyjne i letni wypoczynek. 50 groszy ze sprzedaży każdej świecy wspiera też najmłodszych zagranicą. W tym roku 50 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Płomień Miłosierdzia od 27 lat łączy Polaków, mieszkańców wsi, małych i wielkich miast, we wspólnej trosce o najsłabszych. Ten płomień niesie w sobie przesłanie, że jesteśmy wrażliwi, troskliwi i mądrzy

W dniu 21 Listopada 2021 r. nasza szkolna młodzież pod opieką p. Justyna Nawrockiej wspierała akcję rozprowadzając świece CARITAS.

Wszystkim, którzy otworzyli serca na ludzkie nieszczęście, gorąco DZIĘKUJEMY

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST