Inauguracja projektu “STOP dla hejtu w Sieradzu”

✅ W dniu 06.10.23r. w naszej szkole oficjalnie zainaugurowano projekt „STOP dla hejtu w Sieradzu”, który będzie realizowany w ramach „RZĄDOWEGO PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ” im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024. W trakcie spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów przedstawiono założenia i cele projektu. Wśród nich kluczowe będą działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodziców w obszarze problematyki cyberprzemocy, hejtu, mowy nienawiści i zachowań patologicznych.

✅ W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnego samorządu, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 oraz funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Sieradzu. Wszyscy zgromadzeni zgodnie wskazywali na skalę problemu z hejtem, cyberprzemocą, niską świadomość prawną uczniów i rodziców oraz konieczność podjęcia zdecydowanych kroków, aby przeciwdziałać tym zjawiskom. Projekt będzie realizowany w sieradzkich szkołach do końca 2023 r.

✅ W ramach przedsięwzięcia przeprowadzone zostaną m.in. zajęcia dla uczniów sieradzkich szkół podstawowych z przedstawicielami policji, specjalistą ds. cyberprzemocy oraz znanym prawnikiem Anną Marią Wesołowską. Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty teatralne oraz konkursy związane z tematyką projektu. Zakupione zostaną także gadżety z numerami telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży.

Szczegóły https://sieradz.eu/quotstop-dla-hejtu-w-sieradzuquot-7763?prev=1

Źródło: Sieradz lubię