Jak się dzieci w Bronowie bawiły…

Wizyta pierwszoklasistów w Bronowie na początku ich uczniowskiej kariery to już tradycja naszej szkoły.  Uczniowie poznają bliżej postać patronki szkoły – Marii Konopnickiej. W tym roku, ze względu na szczególne okoliczności, odbyła się ona z zachowaniem reżimu sanitarnego. Fotorelacje  z wycieczki można było obejrzeć na szkolnym Facebooku bezpośrednio po wyjeździe.

A jak pierwszaki w Bronowie się bawiły?

Kluczem do wejścia na teren dworku było przejście po linie. Od razu czekała na pierwszaków niespodzianka. Za kamieniem ufundowanym przez społeczeństwo polskie
w 90 – tą rocznicę śmierci Marii Konopnickiej dzieci znalazły powitalny list od poetki,
w którym zachęcała do poszukiwania piękna w jej utworach. Następnie z zainteresowaniem wysłuchały gawędy nauczyciela o bronowickim okresie życia Marii Konopnickiej. Spośród prezentowanych utworów poetki to „Stefek Burczymucha” cieszy się wciąż wielką popularnością. Recytacja tego wiersza podczas pobytu w Bronowie wzmocniona inscenizacją z użyciem pacynek zmotywowała pierwszoklasistów do zabawy w teatr.

Po zwiedzaniu dworku dzieci oddały się twórczości plastycznej zainspirowanej utworami poetki. Hitem pobytu w Bronowie, jak co roku, jest szukanie krasnoludków
w trawie, na drzewach, w zaroślach i …. ognisko z pieczeniem kiełbasek. Największy znaleziony przez dzieci krasnal staje się później strażnikiem kapsuły czasu. Swoim emocjom pierwszaki dały upust w zabawach sportowych takich jak: pokonywanie toru przeszkód, gra w piłkę nożną czy zabawy orientacyjno-porządkowe z chustą animacyjną. Czas
w Bronowie wykorzystaliśmy także na to, by przybliżyć uczniom trochę wiadomości przyrodniczych. Nauczyliśmy się rozpoznawać pokrzywę, obserwowaliśmy ślimaki winniczki, polne myszy i dwa przepiękne łabędzie pływające po stawie. Zmierzyliśmy potężny  pień drzewa o obwodzie aż 7 m i 70 cm!

Nasi uczniowie na swojej pierwszej wycieczce zachowywali się wzorowo! Jeżeli warunki na to pozwolą, czeka nas jeszcze wiele atrakcyjnych wyjazdów!

Brygida Sikora

Ilona Kubiak

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45