„Jezusa narodzonego wszyscy witajmy” – jasełka w „czwórce”

Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą się z jasełkami. Co roku o tej samej porze przypominamy sobie wydarzenia związane z narodzeniem Dzieciątka, aby poczuć świąteczny klimat. Tak było również w tym roku.
W czwartkowe popołudnie 12 grudnia spotkaliśmy się na szkolnych jasełkach, które przygotowali uczniowie klas – VIII a, VI d, VI b, IV a. Na scenie pojawili się Maryja z Józefem, którzy szukali miejsca na nocleg. Oglądaliśmy też pasterza pilnującego owieczek i małe aniołki, towarzyszące śpiącemu Jezuskowi. Stajenkę odwiedził Anioł Gabriel oraz trzej królowie. Nie zabrakło złego Heroda, któremu towarzyszyły diabły oraz Śmierci, wymierzającej sprawiedliwość. Aktorami kierowała p. Beata Witek z pomocą p. Justyny Nawrockiej.
Szczególnego charakteru dodała przedstawieniu klimatyczna oprawa muzyczna przygotowana przez p. Jarosława Miłka. Szkolny chór i zespół, który tworzą uczniowie klas V d, VI a, VI b, VII b i VIII a zaprezentował piękne kolędy i pastorałki, wprowadzając gości w świąteczny nastrój.
Klimatyczną scenografię przygotowały p. Elżbieta Miłek oraz p. Irena Pierzakowska. O oświetlenie zadbał p. Tomasz Jocz.
Mamy nadzieję, że tegoroczne jasełka dostarczyły pozytywnych emocji i przeżyć oraz wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Po jasełkach można było zakupić, na jarmarku świątecznym przygotowanym przez klasy IV-VIII, wiele pysznych słodkości i własnoręcznie wykonanych ozdób.

Tekst: Beata Witek,
zdjęcia: Izabela Kierniakiewicz-Perdek

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST