Klasy I w Teatrze Lalek „Arlekin”

24 października uczniowie klas pierwszych wybrali się do Teatru Lalek „ Arlekin „w Łodzi na przedstawienie „Piękna i Bestia”. Spektakl grany jest w niezwykle rzadkiej technice marionetkowej, której trudność polega na animowaniu lalek zawieszonych na ponad dwumetrowych niciach. Łódzki Arlekin to prawdopodobnie jedyny teatr w Polsce, który
regularnie wykorzystuje ten wymagający niebywałej precyzji sposób animacji. „Piękna i Bestia” to sztuka bardzo pouczająca. Chwali cnoty trwalsze niż uroda, elegancja i bezduszny rozum, a kładzie akcent na dobroć i miłość – uczucia coraz rzadziej akcentowane w dzisiejszym zabieganym świecie. Nasi najmłodsi uczniowie byli zauroczeni przedstawieniem, lalkami, a my pedagodzy mamy nadzieję, że mądrość wypływająca z przedstawienia pozostanie w sercach i pamięci naszych wychowanków, że zrozumieli jakimi wartościami należy się w życiu kierować, aby wyrosnąć na dobrych ludzi.

Więcej zdjęć na fb:

Tekst: M.J., zdjęcia: wychowawcy klas I