Kolejna odsłona naszej nowoczesnej szkoły

Witajcie. Dzisiaj zawitaliśmy na zajęcia „Klubu młodego kodera”. A dlaczego właśnie tam? Odpowiedź jest dla nas prosta. Nasza „Czwórka” to szkoła, w której tradycyjna nauka łączona jest z nowoczesnym sposobem nauczania. Szkoła wyposażona została w pomoce dydaktyczne, które rozwijają logiczne, matematyczne oraz algorytmiczne myślenie. Dzięki nim nasi najmłodsi uczniowie stawiają pierwsze kroki w nauce programowania, która niesie za sobą cały szereg korzyści. Z racji tego, że obecne dzieci nie znają świata bez dostępu do technologii, a ich przyszłość będzie zależała od stopnia posiadanych umiejętności informatycznych, warto postawić na edukację IT jak najwcześniej. Dzisiaj pokazujemy Wam, jak uczniowie klasy trzeciej programują roboty Bee-bot oraz Blue-bot oraz jakie zadania wyznaczają im do wykonania. Jeśli jesteście ciekawi, jakie inne niespodzianki czekają na przyszłych uczniów naszej „Czwórki” – odwiedźcie nas, zapraszamy!

Tekst i filmy: J.T.