„Konopnicka i skradziony rękopis”- gra terenowa

12 października 2022 r. z okazji obchodów roku Marii Konopnickiej na terenie Sieradza została przeprowadzona gra terenowa „Konopnicka i skradziony rękopis”. Stworzenie mobilnej gry było częścią projektu realizowanego przez Powiatową Biblioteką Publiczną w Sieradzu. Nasza szkoła, partner projektu, została zaproszona do współpracy przy opracowywaniu scenariusza gry. 28, 29 i 30 września uczniowie klasy VII a pod okiem instruktora z firmy GoodGames, wyznaczali na mapie trasę, którą będą pokonywali gracze,układali  pytania i wymyślali zadania, które czekały na uczestników.

Miejscem startu była Powiatowa Biblioteka Publiczna, a zadanie graczy polegało na wykonaniu określonych zadań, rozwiązaniu zagadek i zdobyciu jak największej liczby punktów. Popobraniu QR kodu zespoły wyruszyły na trasę gry. Zadania łączyły w sobie wiedzę związaną z twórczością Marii Konopnickiej oraz znajomością historii i zabytków Sieradza. Do rozgrywek zgłosiły się czteroosobowe zespoły ze szkół powiatu sieradzkiego.

Z przyjemnością informujemy, że zespół reprezentujący sieradzką „czwórkę” zdobył I miejsce i otrzymał Puchar Starosty Sieradzkiego. W skład zespołu weszli: Szymon Chlebicz z kl.5c, Krzysztof Romek z kl.6d i Kacper Pawelski z kl. 5a. Gratulujemy zwycięzcom i zazdrościmy olbrzymiej wiedzy!

Tekst: B.W.