Muzyka łagodzi obyczaje

19 pąździernika rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl audycji muzycznych pod hasłem „Koncertowo odjazdowo”. W audycjach uczestniczą dzieci z klas I – III. W każdą trzecią środę miesiąca muzycy z Akademi Pana Feliksa będą zapoznawać dzieci z instrumentami muzycznymi, prezentować muzykę, zaproszą do zabawy.

„Bohaterem” październikowego spotkania była trąbka. Na lekcji „Bez ustnika trąbka znika” dzieci poznały, co to jest ustnik, czym są wentyle, jakiego rodzaju trąbką jest pocket trumpet. Miały okazję zobaczyć dawny instrument dęty australijskich Aborygenów czyli didgeridoo. Spróbowały swoich sił jako trębacze. Muzycy zaprosili też uczniów do wspólnej zabawy przy utworze znanej dzieciom wokalistki Sanah pt. „ Ale jazz”.

Dzieci bawiły się świetnie! Na pewno chętnie będą uczestniczyć w kolejnych audycjach, aby rozwijać swoją muzyczną edukację.