Niecodzienne spotkanie

10 listopada klasa II b gościła w swojej sali pana Władysława Sieczkowskiego – Prezesa 24. Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Sieradzu, byłego nauczyciela wychowania fizycznego, spadochroniarza – wzorowego działacza wojsk desantowych.
Wizyta pana Władysława Sieczkowskiego było wspaniałą lekcją historii. Dzieci przywitały gościa piosenką „Czerwone Berety”. Tak nazywano żołnierzy polskich wojsk powietrzno-desantowych po II Wojnie Światowej. Drugoklasistom zaimponowała odwaga i wkład w obronność kraju pana Władysława. Wysłuchały opowieści o trudnej służbie wojskowej, samolotach, na których latał, obejrzały stare fotografie, ważne dokumenty i odznaczenia. Na pamiątkę otrzymały zdjęcie patrona spadochroniarzy – generała Stanisława Sosabowskiego oraz naklejkę z symbolem Związku Polskich Spadochroniarzy 24. oddziału w Sieradzu. Gościa wspierał wnuk Antoś – uczeń naszej klasy, który tak jak dziadek jest już członkiem Związku Polskich Spadochroniarzy.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Było uzupełnieniem obchodów w naszej szkole Święta Niepodległości. Wszyscy czuliśmy dumę, że są w Polsce tacy ludzie jak pan Władysław Sieczkowski, od którego możemy uczyć się patriotyzmu.

Tekst: I. K. Zdjęcia: J.Ż.