Obchody miejskie Święta Konstytucji 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w Bazylice Mniejszej. Potem poszczególne delegacje z kompanią honorową 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia przeszły na plac u zbiegu ulic Kościuszki i Żwirki i Wigury. Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt okolicznościowe przemówienie wygłosił Mariusz Bądzior, starosta sieradzki. Podkreślił m.in., że Konstytucja 3 Maja była drugim takim aktem prawnym przyjętym na świecie po Stanach Zjednoczonych i pierwszym w Europie. Miejskie obchody to także Apel Pamięci i salwa honorowa. Delegacja naszej szkoły złożyła przed pomnikiem wiązankę kwiatów. Całość zakończył krótki koncert w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Sieradz.

Źródło: www.nasze.fm, I.K.-P., zdj: T.J., Marlena Matusiak