Obchody Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”

Żołnierze Niezłomni – Żołnierze Wyklęci, najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej skazani na hańbę, ale nie na zapomnienie. W piątek 28 lutego w naszej szkole przywołaliśmy pamięć o tych, którzy oddali życie, walcząc z sowieckim zniewoleniem. Uczniowie wysłuchali audycji radiowej oraz obejrzeli wystawkę poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Odbyły się również lekcje, podczas których uczniowie mogli poznać tragiczne losy Polaków.
W niedzielę 1 marca delegacja klasy VIb wraz z wychowawcą panią Jolantą Borkowską-Kucharek uczestniczyła w okolicznościowej uroczystości, która rozpoczęła się mszą św. w kościele garnizonowym przy ul. Kościuszki. Po mszy młodzież przeszła pod pomnik Żołnierzy Wyklętych i złożyła uroczystą wiązankę w imieniu całej społeczności szkolnej.

Tekst: M. Sokołowska, I. K.-P., zdjęcia: klasa VIb, I. K.-P.