Ogólnopolski sukces Zosi Piasty

Jakiż to chłopiec piękny i młody?

Jaka to obok dziewica?

Brzegami sinej Świtezi wody

Idą przy świetle księżyca.

                                       fr. „Świtezianki” A.Mickiewicza

Znacie ten fragment? Jeśli nie, to koniecznie musicie przeczytać całą balladę! I nie tylko ósmoklasiści przed egzaminem! Z kilku powodów. Po pierwsze, wypada ją znać. Po drugie, obchodziliśmy 200. rocznicę pierwszego wydania tomu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Po trzecie, z tej okazji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło ogólnopolski konkurs na plakat związany z tym wydarzeniem.

Po czwarte, uczennica klasy 8f naszej szkoły – Zosia Piasta – zajęła w nim III miejsce!. Plakat jest zachwycający, pełen tajemniczości i romantycznego charakteru. Może Zosia za kilka lat zaprosi nas na swój wernisaż? Gratulujemy wyobraźni i olbrzymiego talentu.

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—czwartek: 7.30 – 15.30
piątek:  7.30 – 12.00

bud. B

poniedziałek – czwartek: 7:30 – 15:30
piątek:  7.30 – 12.00

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST