Pamiętamy!!!

W dniu 21 września uczniowie klasy IIIc odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w pobliżu sieradzkiego Rynku. Przy każdym z pomników zapoznali się z krótką historią dotyczącą wydarzeń związanych z tym miejscem. Rozmawiali o tym, co dla nich oznacza słowo „patriota” w sytuacji wojny i dziś, gdy żyjemy w niepodległej Polsce. Wspominali również tych, którzy walczyli za wolność naszej ojczyzny.

To był zwykły spacer wokół miejsc, obok których codziennie przechodzimy. Mimo tego wielu trzecioklasistów stwierdziło, że nigdy się tam nie zatrzymało. Niektórzy powiedzieli, że nawet ich nie zauważyli.

To była prawdziwa, bo żywa lekcja lokalnego patriotyzmu. Od dziś klasa IIIc: Pamięta o bohaterach ze swojej małej ojczyzny – Sieradza.

Tekst i zdjęcia: J.T.